“Sanayi ve Çevre” Bilgilendirme Toplantısını Gerçekleştirdik

Bölgemiz ev sahipliğinde 25 Kasım 2010 Perşembe günü AYSO konferans salonunda yapılan Seminere davet edilen Sanayici ve çesitli meslek grubu temsilcilerinden 45 kisinin yaninda; Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardimcisi Sayin Eyüp YAHŞİ ve beraberinde ilgili konularda 5 Uzman konusmaci olarak katildilar.

Konferans Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Sehitler adina Saygi Durusu ve Istiklal Marsi ile açildi.
Konferansin açilis konusmasini yapmak üzere Aydin OSB Yönetim Kurulu Baskani Sayin Yalçin DERELI kürsüye geldi ve Sayin DERELI, Günümüzün en önemli konularindan biri olan “Sanayi ve Çevre “ konusunun degerlendirilecegi Aydin OSB Çevre Seminerine katilan tüm katilimcilara “Hosgeldiniz” dileginde bulundu ve konferansa tesrifleri için tesekkür etti.
Aydin OSB Yönetim Kurulu Baskani konferans boyunca sanayide Çevre ile ilgili uygulama konularinin görüsülecegi oturumun açilisinda Aydin OSB nin 85 hektar alan üzerine kurulu oldugunu, toplamda 67 isletmeye yer tahsisi yapildigi ve tüm parsellerin tahsis islemlerinin tamamlandigini belirtti. Baskan Aydin Organize Sanayi Bölgesinde tahsisi yapilan parsellerde 45 tesisin üretimde oldugunu, 7 tanesinin üretime hazir veya çalisip kapanmis tesislerden olustugunu ifade etti. Bölgenin tüm altyapi çalismalarinin tamamlandigi, Türkiye ‘deki mevcut 261 OSB’den Aritma tesisine sahip olan 40 bölgeden biri oldugu Sayin Baskan tarafindan dile getirildi.Sayin DERELI konferansin hayirli olmasi dilegini belirterek sözü konusmacilara birakti.

Aydin OSB Baskani sonrasinda kürsüye gelen Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Eyüp YAHŞİ öncelikle katilimcilari hosgeldiniz diyerek selamladi ve arkasindan “OSB lerde Atıkların Değerlendirilmesi ” ve yeni çıkan mevzuat değişiklikleri ve uygulamaları konularındaki görüs ve düsüncelerini katilimcilarla paylasti.


Konferansta, Çevre ve Orman Bakanlığı’ndan konularında uzman konuşmacılar kendi alanlarında mevzuattaki değişiklikler ve uygulamaları ve bu kapsamdaki destekler konusunda bilgiler sundular.

Aydin OSB Çevre Semineri Aydin OSB Yönetim Kurulu Baskani Sayin Yalçin DERELI’in kapanis konusmalari ile son buldu.

Konferansla ilgili sunuları indirmek İçin Tıklayın